PROXIMA spol.s r.o.

Příspěvky

Chtějte originální spotřební materiál Canon

Levné tonery do tiskáren mohou být zdravotně závadné, varují německé testy

Rozdíl mezi originálními a neoriginálními tonery je častým tématem při našich diskuzích. Kromě kvality tisku, spolehlivosti, výtěžnosti či vztahu k záruce se v poslední době přidává další pádný argument pro používání originálních tonerů a tím je zdravotní nezávadnost.

Z nedávných testů provedených německou zkušební laboratoří Fraunhofer Wilhelm-Klauditz-Institute (WKI) vyplývá překročení emisního limitu karcinogenních látek a obsah toxického zpomalovače hoření decaBDE u neoriginálních tonerových kazet původem z Číny, které jsou běžně dováženy do zemí Evropské unie, včetně České republiky.

O tom, že se jedná o závažný problém, svědčí i nedávné reakce zástupců státní správy.

Jak potvrdila mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová: „Od března prověřujeme všechny předměty, které mohou decaBDE obsahovat, včetně zásobníků na toner bez elektronických součástí. V případě porušení zákona může inspekce udělit dodavateli pokutu až pět milionů korun a nařídit stažení výrobku z trhu.“

Problémem škodlivých tonerových kazet se bude zabývat i Česká obchodní inspekce. Podle mluvčího ČOI Jiřího Fröhlicha sice tyto výrobky zatím nespadají do vládního nařízení o omezení nebezpečných látek, ale to se změní 22. července. „Po tomto datu je již budeme mít v dozorové kompetenci a kontroly budou zahájeny,“ řekl Fröhlich.

 

Buďte Canon Pojistěte se proti selhání – používejte originální spotřební materiál Canon.

 

 

Spotřební materiál Canon nabízí:

  • skvělou kvalitu tisku
  • produktivní a bezpečný tisk – maximální spolehlivost, minimální prostoje
  • nižší spotřebu, méně odpadu

Dle nezávislého výzkumu společnosti Buyers Laboratory Incorporated (BLI) může používání jiných než originálních tonerů způsobit zvýšení provozních nákladů, které převáží jakékoli počáteční úspory.

Spotřební materiál Canon vyniká vysokou kvalitou obrazu a spolehlivostí a jeho používáním získáte maximální provozní dobu a vynikající výkon. Neméně důležité je pro nás dodržování nejpřísnějších bezpečnostních norem pro ochranu zdraví a zmírnění dopadu na životní prostředí s pomocí recyklačních programů.

Jak poznat originální tonerové kazety?
Pokud si nejste jisti pravostí hologramu Canon, může Vám pomoci tato ověřovací karta

Napsat komentář :

* Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna

Vážení zákazníci

V souvislosti s nařízením vlády v boji proti šíření koronaviru bude až do odvolání naše provozovna uzavřená pro veřejnost.

I nadále však naše společnost zajišťuje tyto služby:

- výdej a dodávky on-line či telefonicky objednaného zboží

- tisk on-line zadaných zakázek

- servis kancelářské a výpočetní techniky

Pro bližší info prosím volejte tel. 353 222 538, e-mail: info@kvproxima.cz