Canon je generálním partnerem výstavy o Medě Mládkové

Příspěvek od

[el_row ][el_column column=”12″ column=”12″][el_text_html spy=”none” scroll_delay=”300″]

Společnost Canon poskytla technickou podporu výstavě MEDA Ambasadorka umění, která proběhne v Museu Kampa. Expozice bude věnována letošním stým narozeninám známé sběratelky umění a mecenášky Medy Mládkové.

„Mám radost, že jsme se podíleli na výstavě o tak inspirativní dámě, jakou je Meda Mládková. Jako odborníci na tisk a digitalizaci obrazu jsme mohli poskytnout ty nejmodernější technologie a věřím, že speciálně upravené fotografie z jejích rodinných alb návštěvníky expozice zaujmou,“ řekl Ladislav Paleček, ředitel společnosti Canon CZ.

Výstava se zaměří na pobyt manželů Medy a Jana Mládkových v Americe v letech 1960 – 1989. Ve svém domě ve Washingtonu tehdy vytvořili centrum středoevropské kultury, kde se setkávali umělci a intelektuálové z obou stran bývalé železné opony, například Madeleine Albrightová, Henry Kissinger či Bohumil Hrabal. O zpracování fotografií nejen z tohoto období se postarala společnost Canon CZ, která naskenovala a do elektronické podoby převedla přes 3000 historických snímků, z nichž zhruba stovku vytiskla pro samotnou výstavu a 350 do katalogu. Tisk probíhal na strojích Arizona 1380GT i 1280GT a jako materiál byl ve spolupráci s Museem Kampa zvolen dibond, který letitým dokumentům nejvíce lichotí a zajistí stálost obrazu. Velkoformátové fotografie se tiskly na komäprint – pěněné PVC s jemnou buněčnou strukturou. Speciální rozměrná tapeta, na níž je zobrazen umělecký salon domu Mládkových ve Washingtonu, byla vyrobena na tiskárně Océ Colorado 1640. Současně Canon vytvořil věrné reprodukce vybraných obrazů Františka Kupky. Ty budou také součástí expozice, neboť Meda Mládková patří k největším soukromým sběratelům mistrova díla. Canon při tisku reprodukcí na plátno využil špičkové zařízení imagePROGRAF PRO 6000. Repliky obrazů se objeví v divadelním představení MEDA s Taťánou Vilhelmovou Dykovou v hlavní roli.

Video Století Medy – Digitalizace a tisk fotografií ke shlédnutí ZDE.

[/el_text_html][/el_column][/el_row]

Zanechat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..