Vyhledávání

Spolehlivost, profesionalita a budování důvěry se zákazníky je motorem naší každodenní práce

Firma Proxima spol. s.r.o. působí v oboru kancelářské techniky již od roku 1991. Pro své zákazníky zajišťuje pomoc s jejím výběrem, pořízením a také následným záručním a pozáručním servisem. Již od počátku se svými výsledky a přístupem zařadila do páteřní sítě společnosti Canon, od které pravidelně získává certifikáty, čerpá podporu pro své projekty a obchodní a servisní školení pro svůj tým.

Jsme si vědomi, že nebýt Vaší důvěry, nemohli bychom s hrdostí vstupovat již do třetího desetiletí naší činnosti, spojené s prodejem a následnou profesionální servisní podporou výrobků značky Canon ve Vašich kancelářích i domácnostech.
1991

Založení společnosti

Po dlouhých letech cenzury tisku a tiskových technologií byla nedlouho po převratu založena společnost PROXIMA spol. s r.o., s cílem dodat a zajistit podporu techniky pro kanceláře od jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců.Jako Partner Canon v Karlových Varech otevřela svou pobočku v působivých interiérech dnešních Alžbětiných lázní.

1995

Otevření první kamenné prodejny s kopírovacími službami

Situace na trhu s kopírovacími a tiskovými službami v Karlových Varech a také rostoucí poptávka po kvalitním tisku nás přiměla otevřít novou kamennou prodejnu na ulici Dr. Davida Bechera. Již od počátku se profilovala jako značková prodejna Canon. S nástupem barevné technologie Canon CLC jsme její, v té době bezkonkurenčí technologii, nabídli i našim zákazníkům. Od té doby se mezi zákazníky zažil pojem, že když kopírovat, tak do centra, do Canonu.

2004

Rozšíření prodejny a přidružení dalších služeb

Během doby se zvýšil počet zákazníků a prodejna často praskala ve švech. Rozhodli jsme se tedy, za účelem většího komfortu pro zákazníky , přestěhovat provozovnu do nedaleké Moskevské ulice. Zvýšení prodejní plochy také dovolilo pořízení velkoformátových systémů a techniky nové generace. Znamenalo to vysokou investici do nákupu nové profesionální techniky, avšak díky tomuto kroku se stala značka Canon v regionu synonymem pro kvalitní služby v tomto oboru. V dalších letech se k tomuto přidružila i výroba a potisk reklamních předmětů a potisk textilu.

2014

Vstup Can21 jako strategického partnera

Důležitý přelom v historii společnosti se odehrál v roce 2013, kdy došlo ke vstupu firmy Can21 jako strategického partnera. Spolu s tím došlo k vybudování nových principů fungování firmy a vybavení technikou pro malonákladový profesionální tisk se zaměřením na zakázky od větších společností. Společnost se vybavila novou produkční technologií pro malonákladový tisk založeny na platformě Canon ImagePRESS. Zároveň byl vytvořen i systém webové zákaznické podpory a také elektronická sběrna zakázek, která nabízí služby od zadání tiskové zakázky přes její výrobu až po následné kompletování a distribuci po celé ČR.

2017

Vstup e-invent s.r.o. jako strategického partnera

Koncem roku 2017 je spojen se vstupem e-invent s.r.o., dalšího strategického partnera do naší společnosti. e-invent je významná česká společnost, která působí v oblasti ICT. Byla založena v roce 1996. Pro své zákazníky vyvíjí informační systémy a zajišťuje jim podporu provozu informačních a komunikačních technologií. V roce 2010 je společnost Deloitte umístila na 5. příčku v žebříčku nejrychleji rostoucích ICT firem ve střední Evropě. Od r. 2012 je pravidelně hodnotí magazín Business World. V prestižní soutěži TOP 100 ICT v České republice se poprvé umístili s pořadovým číslem 128 a od té doby se každý rok posouvá o několik příček. Za r. 2017 obsadila 86. místo a poprvé se probojovala do první stovky největších českých ICT firem.

2018

Oddělení divize kancelářské techniky

V souvislosti s rozvojem tiskových služem a kancelářské techniky se v únoru 2018 Proxima spol. s.r.o. transformovala do dvou samostatných subjektů, které spolu velmi úzce spolupracují. Tato změna, včetně personálního rozdělení kompetencí, imožnila obe rostoucí divize řídit a rozvíjet efektivněji. Služby kopírování pro veřejnost a výrobu reklamních předmětů převzala nově založená společnost HOME COPY . PROXIMA spol.s r.o., se sídlem na nové adrese v Karlových Varech – Dvorech na ulici kpt. Jaroše 195/5, nadále provozuje obchodní a servisní zastoupení Canon , prodej a servis ostatní kancelářské techniky a sekci malonákladového profesionálního tisku. V nových prodejních prostorách poskytuje i služby černobílého a plnobarevného kopírování a malonákladového tisku až do formátu A0 a ostatní přidružené služby jako skenování do formátu A0, laminování a vazba dokumentů, výrobu razítek a prodej ostatní drobné techniky pro každou kancelář. Rozvíjející se a stále více žádanou službou jsou i pronájmy techniky založené na značce Canon, kde PROXIMA spol. s r.o., jako autorizovaný servisní partner, nabízí plnou obchodní a servisní podporu značky v regionu.

2021

Příprava na vstup do třetího desetiletí fungování společnosti

V tiskových službách malonákladového tisku jsme pořídili již čtvrtý produkční stroj na technologii Canon ImagePress – Canon ImagePRESS C850i. Ten nám umožnil jednak zvýšení produkce, ale i efektifity celého tiskového procesu. Možnosti dokončování se rozrostly o plně automatické zařízení pro výrobu lepené vazby. Na základě projektu pro implementaci inovací výrobního procesu jsme i díky dotace z projektu EU vytvořili komplexní systém zákaznické a servisní podpory, který automatizuje naši činnost a zvyšuje míru spolehlivosti a péče o Vás, naše zákazníky. Jako dík za Vaši podporu jsme opět po několikáté pozvali naše zákazníky do nádherného Chebského divadla, tentokrát na divadelní představení Sex na vlnách. Úžasný výkon souboru divadla, překrásné divadelní interiéry, dokonale připravený malý raut a hlavně, po léta budované vzájemné vztahy, vytvořili i z tohoto večera neopakovatelný zážitek.

Back to Top

    This will close in 0 seconds